Put a Pin on the Map View my Forum Guestmap
Free Guestmaps by Bravenet.com

The Old Acclaimed Music Forum

Go to the NEW FORUM

EOY archive
Start a New Topic 
Author
Comment
Bunları yapan aynı hakim: Dizelere hapis, hırsızlara tahliye Red. Haber.Sol.org/ TV 16 Şubat 20

Bunları yapan aynı hakim: Dizelere hapis, hırsızlara tahliye
Red. Haber.Sol.org/ TV 16 Şubat 2014

Evinde ayakkabı kutuları içinde 4,5 milyon euro bulunan Eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan'ı tahliye eden hakim Hulusi Pur'un Fazıl Say'a 10 ay hapis cezası veren hakim olduğu ortaya çıktı.

Cumhuriyet'in haberine göre, Fazıl Say'ın Twitter'da Ömer Hayyam'ın dizelerini paylaşan bir kullanıcıyı RT etmesi sonrasında sanatçıya dava açılmış, mahkeme heyeti, Fazıl Say'ı ''halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama'' suçundan 10 ay hapse mahkum etmişti.

17 Aralık yolsuzluk soruşturması sırasında evinde ayakkabı kutuları içinde 4,5 milyon euro bulunan ve gözaltına alınarak tutuklanan Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Süleyman Aslan hakkında tahliye kararı veren hakimin Fazıl Say'a 10 ay hapis cezası veren isim Hulusi Pur olması sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu.

http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyaset/bunlari-yapan-ayni-hakim-dizelere-hapis-hirsizlara-tahliye-haberi-87935


*+*

Fazıl Say'a 10 ay mahkkumiyet veren mahkeme Süleyman Aslan'ı tahliye edince, Fazıl Say karara tepki gösterdi.
Red. OdaTV.com/ 16.02.2014

Fazıl Say Twitter 'da Ömer Hayyam'ın dizelerini paylaşan bir kullanıcıyı RT etmesi nedeniyle 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Say'a hapis cezası veren Hakimlerden Hulusi Pur, Cuma günü kamuoyunda dikkat çeken bir başka karara daha imza attı: Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın tahliye edilmesi kararının altında da Hakim Pur'un imzası yer aldı.
Bilgi, Twitter'dan bizzat Fazıl Say tarafından paylaşıldı. Say, attığı Twitte "Hayyam retweet den bana 10 ay ceza kesen hakim (aynı hakim) Halk Bankası genel müdürüne tahliye kararı vermiş....My funny valentine" ifadesini kullandı.
Say, RT'lediği Ömer Hayyam dizeleri nedeniyle, İstanbul 19. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından ''halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama'' suçundan 10 ay hapse mahkum edilmişti. Mahkeme Hakimi Pur, kararını "halkın bir kesiminin benimsediği ini değerleri alenen aşağılama" suçuna dayandırmıştı. Fazıl Say'ın sabıkasız olması nedeniyle verilen hapis cezasının ertelenmesine hükmeden mahkeme, sanık hakkında 2 yıllık denetim süresi belirlemişti.
Say'ın avukatları mahkeme sürecinde Hakim Pur için "reddi hakim" talebinde bulunmuşlar, ancak talep kabul edilmemişti.
SÜLEYMAN ASLAN'I AYNI MAHKEME TAHLİYE ETTİ
17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sırasında evine yapılan polis baskınında 4.5 milyon dolar gele geçirilen, dönemin Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan hakkında da Cuma günü, tahliye kararı verildi. Karar, Fazıl Say'ı da yargılayan 19. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından alındı.
Mahkeme sırasında Savcı'nın "deliller tam olarak toplanamadı" gerekçesiyle Aslan'ın tutukluluk halinin devamı yönünde görüş bildirmesine rağmen, Hakim Hulusi Pur, aralarında Süleyman Aslan'ın da bulunduğu 6 kişinin tahliyesine karar verdi. Mahkemenin Aslan hakkındaki tahliye kararının gerekçesi de şu ifadelerle açıklandı:
"Aslan'ın üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti mevcut delil durumu, üzerine atılı suçun vasıf değiştirme ihtimali, savunması, tutuklama sonrasında dinlenen tanık beyanları ve hakkındaki suçlarla ilgili olarak delillerin büyük oranda toplanması karşısında tahliyesine karar verildi."
Odatv.com

http://www.odatv.com/mob_n.php?n=fazil-saydan-halkbank-tahliyesi-isyani--1602141200
http://www.haberand.com/icerik_foto/haber_foto/manset/aslantahliye-360823.jpg{(*`.,´*)

Kapamadan önce, bir dinlendirici bilgilendirici net anımsatma; lütfen, tıklayınız, dinleyiniz; örnegin http://www.acikgazete.com/images/logo.gif
Emperyalist figürleri, örnegin
http://teacherweb.com/images/aniBlueStarOfDavid.gif http://www.jonwiener.com/wp-content/jeandaniel.gif http://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/379511_107387452709059_693145713_n.jpg
http://www.dewa.com/animated/51.gif
benzeri JITEM kalıntısı sadist insan avcılarını deşifre eden AçıkGazete TV gönüllülerine teşekkürlerle! Ve karşınızda daha nice nice cesuryürek bagımsız kahraman aydınlar var:
Burası, Jeff RENSE & David DUKE radio+TV arşivi
(Please, open this link by the GoogleChrome so you can watch TV clips and listen to the radio voices and soundtracks like...) ...
http://www.renseradioarchives.com/dduke/
http://www.iranian.com/Music/Diab/Habibi. mp3
http://www.wtv-zone.com/REMEMBERTHEN/midis21/moonflower . mid
http://farc.narod.ru/musics/14 . mp3
http://www.hamienet.com/15987_Layla . mp3
http://www.gsradio.net/rense_live/56k.asx
http://www.gsradio.net/rense_live/56k.ram
http://www.gsradio.net/rense_live/listen56.pls
http://www.gsradio.net/rense_live/56k.m3u
http://rense.gsradio.net:8080/rense/livefeeds/16k.m3u
http://klaxon.tv/downloads/maxx_klaxon-internationale_2000 . mp3
http://www.davidduke.com/mp3/audiomyawakeningchapter19radio.mp3
http://www.davidduke.com/mp3/audiomyawakeningchapter19radio . mp3 (please, write " mp3 " , just after the point!)
http://mediaarchives.gsradio.net/dduke/051112 . mp3
http://rense.gsradio.net:8080/rense/livefeeds/16k.asx
http://husaria.files.wordpress.com/2008/09/njdc-hate.jpg
http://sarikoza.com/images2/img/10996/AnaResim/manset222-2.jpg http://sarikoza.com/images2/img/10996/AnaResim/manset223-hulya_turk_k.jpg http://static.acikgazete.com/generated/165/266x200/idenPkxtMui.jpg
http://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/p480x480/601439_497674603602400_1405677171_n.jpg
Sarıkoza yazarlar tartışmacılar grubundaki anti-siyonist aydınlara teşekkürlerimizle; yıllardır izleyenlerini aydınlatma çabası gösteriyorlar; bravo böyle özverili insanlara!
http://www.toplumsalhafiza.com/resimler/haberler/300/50597.jpg
http://globalequalitydotme.files.wordpress.com/2012/05/nato.gif
http://www.dewa.com/animated/51.gif
Büyük suikastlerin ardında büyük hesaplar yatar; raslantısı yoktur, ortak yönleri çoktur. Başka bir dilde bir başka deyişle betimlenir (tasvir edilir) ki: Behind of several BIG A$$A$$INAzion detected same executor so called the BIG dirty BU$INE$$ of bloody NATO &Co. weapon industry dealers
http://2.bp.blogspot.com/-NIs1fyx1IBA/UGziWVO1LnI/AAAAAAAAgD4/MIyiVlryw1s/s320/NATO-PURE+JEWindex.png
http://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/375190_502483743107658_271148826_n.jpg
http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/311209_417021038368328_529112210_n.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=CL8MJb4fsLk&gl=GB
http://www.dewa.com/animated/51.gif
NWO emperyalizmi altındaki halklar inim inim inliyorlar; sorun, özünde bu'dur ve tek tümcede ancak böylesine net betimlenebilir (tasvir edilebilir)... Algılayabilene!

Moderatör: Ağzına sağlık kardeş!
http://eshop.whtt.org/products/icons/nation-s.jpg http://holywar.org/gfx/vamp.gif
http://1.bp.blogspot.com/-qiheJEtez8Q/T8M5V878naI/AAAAAAAAO5M/kHcKVYQxTQ4/s1600/YesilMason.jpg
http://www.dewa.com/animated/51.gif

http://www.radioislam.net/gaza/cartoons/usburn2.gif http://holywar.org/gfx/isburn.gif
http://www.network54.com/Forum/738748/
Forum admin: Katkılarınıza teşekkürlerimle! Forumumuza yeniden bekleriz!..

TV tartışmacıları: Görüşürüz;biz de sevdik bu cüretli forumu
http://www.network54.com/Forum/738748/

{(*`.,´*)

FİNİŞ NOTU: BU BİR MASALIMSI FİLM SENARYOSU TASLAĞIDIR; içinde halkı "rol icabi infial"e sevk eden figürler olabileceği gibi onlara karşı çıkan aktörler aktrisler de imgelenmiştir (hayal edilmiştir/ hayaldir). İçerik bakımından güncellenerek zengin verilerle donanmıştır zamanla ama yandaş ya da hanedana mürit olmamıştır. Anlamı: SANAT TARAF DEGILDIR TAKIM MAŞASI DEĞİLDİR; yandaşlık tuzağına düşerse ÖZGÜN DEGILDIR; fakat bir özdek (subject) çevresindeki TARAFLARI ÖZGÜN SERGILEMEK ÖZGÜN SANATTIR!!! Her filmde özenilen bezenilen sahneler vardır; bunun için kaynak, yaşanılan olaydaki her çeşit etmendir. Bundandır, adlar da olgular da belleğimize tanıdık gelir; örneğin bu masalımızda da gerçek yaşamın yansıdığı medyadan enstantaneler ve sözcükler alıntılanmıştır; ya ne olacaktı, aynı planette yaşıyoruz, A'nın ağzıyla konuşanı da görmüş gibi olacağız sahnede B'yi konuşturan oyuncuyu da; hepsine Misters UFO mu deseydik; bu alıntılamalara kapılıp da aktörlerin (A) fikrini ya da karşıt (B) fikrini savunduklarını sanmak yanılgı olur ama elbette çarpışan düşünceler olmasa film tamamlanamaz; zaten taslak durumundadır; çekim henüz bugün de yapılmamıştır. Ham taslaktır! Amaç, klasik tüm masallardan ve gelmiş geçmiş tüm anlatım biçimlerinden ayrımlılıktır (farklılıktır); öyle olmazsa sanat olmaz. Kendi yazıp kendinden başkası okumamış beyhude Muharrir Beyhude Memmet Efendi'nin çöp mirasından ne farkı kalır?! Kendine özgü sanatsallığı buradan kaynaklanıyor; klasik masal senaryolarına benzemeyişiyle. Toplumda A ya da B bu özgün sinema denemesinden hoşnut olacak ya da olmayacak; millet devlet eleştirilmiş miş ya da öyle sanılarak birileri aşırı sevinmiş miş; o da filmin amacı dışında kalır. Ama hiçbir çevreyi canlandıramayan - iğneleyemeyen - coşturamayan etc etc sahne olmadan da senaryo oluşamazdı; "beyhude emek" olurdu; çöpe giden sanatların dosyasına eklenirdi; dolayısıyla (on yıl önce) bir insan düşmanının bunu kopyalayıp savcılığa postaladığını da görmüştük, sistemden yararlanan kötüniyetli bir hastanın acınılası sakatlığıdır; yani, bu ülkede bunu da yaşadık, devlet makamlarını kendinin av malzemesi sanan sadist kafalara raslandı, esefle; böyle kin ve nefrete puvan verip dosyalanacağına keşke bilirkişi bilen kişi olsaydı da bunun filmografisine puan verilecek olsaydı... Vermiştir belki; o da sanatın görevi değil; masalımızın dışında kalır. Yineleyelim, masal senaryosunda Alice Harikalar Diyarında da olabilir Dante ALLIEGHRI'nin cehenneminde de; ikisini de aşar yenilik sergilerse kıvamını kazanmağa yaklaşır; senaristin düşlerinde, nitelik kazanma umudu vardır; kimseyi infiale düşürme niteliği yoktur; karşıt bir amacı da yoktur, benzerlerinden daha sanatsal çarpıcı olma güdüsünden öte... A ile karşıtı B'nin rolleri replikleri duplikleri güzel verilebilmiş mi; çarpıcı mı; öyleyse her yaratıcı emeğin temelindeki erek (gaye) yani özgünlük suyüzüne çıkmıştır. Bu sanattır; fikir suçu değil (birilerinin aklı haaala daha taş devri dönemlerinde saplanıp kalmış halkı infiale sevk eden fikir aramış olabilir; yok öyle birşey; onun da aktörü sahnesi var, o kadar) Coşmağa; fazla alkışlamaga ya da fazla saldırmağa gerek yok; yoksa yaratıcı sanat ölür yani bir fikir ile karşıt fikri oynatmak suç sayılırsa masal da doğmaz; taslak da tasssss noktasında söner; o kadar.... Beğenmeyen, dana altında buzağı arayacağına, alır kamerasını, daha değişik aktörlere daha ayrımlı film senaryosu üretir; daha özgün olur ve biz de onu alkışlarız! Evet, bu da bir sanat, bu da böyle bir saga, şimdiye dek benzeri yapılmamış; ne güzel işte, sanat bu; klasik A ya da klasik B'nin kopyası değil, tersine onları da canlandıran sahneleri vermeği deneyen bir film sahnesi kurgulamasıdır... Neler gördük bu sanat ortamında ne kıskançlıklar hatta bugün Kocaeli'de iftira makinası diye nam salan bir sapık, her masalımızı kısmen kopyalayıp kısmen manipule iftiralarla paket paket her savcıya bir başka takma ad altında postaladı. İblisin aklına gelmez, zamanı da yetmez ama sistemde her hastalık, altın dönemini yaşıyor. O da öyle hatta iftiracılık bir meslekmiş gibi, o gammaz ahlaksız bir de iktidarca ödüllendirilip emekli yaptırıldı... Neyse, virüsü yuvalandığı yerde bırakıp biz bu masalımıza dönelim: Bu bir saga yani masal, fantazilerle bezeli olduğu için öykü demiyoruz; masal senaryosu... Kimse ne gocunsun, ne A ne de karşıtı B infiale ya da süper sevince kapılsın; sanatsal niteliği analiz edilsin; UMUDUYLA TV FİLMİ SENARYOMUZU demokratik özgünlüğe güven duyguları içinde eleştiri platformlarına sunuyoruz; tolerans düzeyinizin sınavıdır; önyargılara kapılmadan izlediniz! Finito! Perde! Sonsöz; demokrasi tahammül ve tolerans sanatıyla olgunlaşır; bundan yoksun olanlar, bunu da okumasınlar! Kimsenin sanattan anlamağa zorunluluğu yok ama anlamadığı her yeniliğe saldırıp bunu kendine vazife sayma hakkı da yok! Hele ki devlet makamlarında oturanlar, bir şizofrenin (on yıl önce vuku bulan) provokatif saldırganlığından bu masalı da koruyamamıştıysa söylenecek söz de kalmaz!!! Günümüzün ve gelecegin aydın kuşagının esenligi aşkına diliyoruz ki, o kafa avcılıgı günleri geride ve karanlık devirlerde kaldı; umudunu pekiştirerek; HUMANIZMIN UTKUSUNA SELAM!
Senaryodaki tümcelerin tamamı medyadan alıntıdır; acılardan geçiyor bir dünya, insan yakanlara ilenmeli (beddua etmeli / yakınmalı , senariste degil, zaten acılara yol açanların eregi http://teacherweb.com/images/aniBlueStarOfDavid.gif
http://www.habername.com/images/news/16855.jpg senaristin görüşü değildir; http://www.yuksekovahaber.com/images/news/13181.jpg http://badoo.com/0251784440/p694663 http://www.gay-bible.org/zeke-4-prez.jpg
bestiality mania http://p15.badoo.com/289/2/5/3/251784440/202052/t1313591778/c_HxRaee0eM9Z54OY3fF3seNPUEsofXYA9t9SLWBcL9js/202071_300.jpg
r-Ö.Toş keltoş http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/41/03/174308/resimler/2012_12/k_27224757_ozcan.jpg
ve bu tüylerimizi diken diken etmesi gereken konunun özü kendilerinin http://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/p480x480/76340_10152070300301677_1498252183_n.jpg (insan avcılarının) "iş"i; sözcükler bile temel olgularda kendilerinindir, senaristin degil; yani, kimseyi şişirme ya da eleştirme makalesi değildir, politika dışıdır, ama belki konuyla ilgili makalelerden de ve hatta politikacı imajı veren figürlerin davranışlarından kesitler alıntılanmıştır; özgün tekniğin gereğidir... Bu bir yeni ve radikal insancıl tiyatrolaştırma akımıdır; altyapı bağlamında TV filmi taslağıdır; sanatta insancıllık erektir (gayedir) politikadışıdır ama bazı oyunculara politik konuşma rolü düşünülmüştür; başarılmışsa ne mutlu bize, ne mutlu ulaşabilmişsek ilgilenenlerin

Re: Bunları yapan aynı hakim: Dizelere hapis, hırsızlara tahliye Red. Haber.Sol.org/ TV 16 Şuba

Thank you so much for giving me a great website for blog comments .Side effects of vashikaran